Prügiretseptid TALTECH´ga

Loomise kuupäev 20.10.2022

Eile osalesid Noarootsi Kooli õpilased Emma Liisa, Lisette, Thea ja Anneli tehnoloogiaõpetaja Kristiinaga üliägedal TALTECH´i võistluspäeval „Prügiretseptid 2022“. Kogu projekti eesmärk oli harida noori, kuidas meil tekiks vähem jäätmeid ja kui need jäägid on tekkinud, siis mida nendega peale hakata. Lapsed veendusid, et jäätmeid ei olegi alati mõistlik ära visata. Kui olla piisavalt nutikas ja loov, saab prügist uusi asju meisterdada. Õpilaste käsutuses olid vanad munarestid, vineerplaadid, nahajäägid, plastpakendid jne.

Meie kooli lapsed otsustasid meisterdada neile saadaolevatest jäätmetest midagi vanaemale/vanaisale. Vanematel inimestel on sageli tülikas tooli abil kõrgematelt riiulitelt köögis asju kätte saada. Lastel tekkis mõte, mis oleks, kui kappi saaks liigutada allapoole nii, et asjad ei kukuks maha. Kapi prototüüp tuli valmistada papist, sest sellise kapi ehitamine ühe päevaga oleks ilmselgelt liiga suur väljakutse. Keerulisemaks muutus olukord siis, kui oli vaja välja mõelda konstruktsioon, kuidas kapp selliselt liikuma panna, et ülemist osa alla tuua. Aga Noarootsi Kool ei jää ju hätta ja kapp meisterdati kenasti valmis, isegi nii hästi, et Taltechi juhendajad soovitasid idee mõnele mööblidisaini ettevõttele maha müüa.

Aitäh, Talchech, meil oli mõnusalt inspireeriv päev!

Fotod: Maire Uusen

Rohkem projekti kohta LOE SIITlink opens on new page