Eesti nädal Noarootsi Koolis

Loomise kuupäev 05.03.2021

Noarootsis kingiti Eestimaale sünnipäeva puhul terve nädal ja sõbrapäevakohviku tulu annetatakse loomade varjupaigale

15.-19. veebruaril tähistasid Noarootsi kool ja lasteaed Eesti sünnipäeva peatset saabumist projektõppe nädalaga, kus tegevusi jagus igale päevale.

Esmaspäevane teemapäev „Mina kui looja“ andis võimaluse näha ja kuulda, milliseid hobisid on direktoril, õpetajatel ja lastel väljapool koolimaja. Tänu õpetaja Katrin Otsa enda kirjutatud ja lavastatud näidendile „Eestlaste ühine saladus“ saime teada, mis on kõigil eestimaalastel ühist – talvine nohu! Lasteaialapsed said komponeerida omaenda muusikapala klaveril ning juba kogenud meistritena voolida käsitöökojas savi.

Teisipäevaseks vastlapäevaks kinkis ilmataat nii ideaalse vastlailma, et liikumistegevuste vahel söödi ka koolilõunat õues. Kaitseliit jagas hernesuppi ning viis läbi võistlusmänge. Mõõtu võeti meeskondlikus suusatamises  6-kohaliste suuskadega, kotijooksus ning traditsiooniliselt sai lasta pikima liu, kasutades selleks kõikvõimalikke erinevaid vahendeid. Ülle kultuurimajast viis läbi orienteerumismängu, mille tulemusena saadi uusi teadmisi vastlakommetest.

Kolmapäeval räägiti ainetundides keskkonnateemadel ning Eesti loodusest – toimusid jäätmemajanduse tunnid ning kultuurimajas vaadati küsimustele vastuseid otsides filme „Laanetaguse suvi“ ja „Tuulte tahutud maa“. Lasteaialapsed tegid vahva väljasõidu Dirhamisse, kus tutvusid sealse rannaäärse alaga ning vaatlesid linde ja merd.

Neljapäeval toimunud kontsert-aktuse lõpuloona esitasid õpilased ja õpetajad koos laulu „Üksteist peab hoidma“. Nii kõlas ka neljapäeva kui teemapäeva pealkiri. Lasteaias lauldi kodust ja Eestist ning kuulati püsti seistes hümni.

Õhtu kulmineerus kooli- ja lasteaialaste, lastevanemate ning koolitöötajate ühise laternamatkaga Dirhami kaunisse õhtusesse loodusesse. Matkajuht Mihkel rääkis sealse piirkonna kultuurilugu ning osalejad said teada põnevaid fakte rannarootslaste omaaegse elu kohta.

Nädal võeti kokku reedel Eesti-teemalise mälumänguga.

Maire Uusen
huvijuht