"Kala kõlab hästi"

Loomise kuupäev 31.01.2022

I. ja 2.klass käisid üheskoos Pusku turismitalus erinevaid kalatoite valmistamas.

Kõiki õpilasi kutsuti kaasa lööma üle-eestilises noorte kalatoitude valmistamise kampaanias „Kala kõlab hästi“, et  innustada kooliõpilasi kalatooteid proovima ning ise kalaroogi valmistama, samuti kasvatada teadlikkust kala kasulikest omadustest, kus lisaks tegutsemisrõõmule on võimalik võita ka auhindu ja jagada oma oskusi kõigi teistega.

Lapsed said ise valmistada haugikotlette ja kogrepalle juustuga. Kõrvale sobitati frititud bataadi ja kartuli liistud, lisandiks kõrvale tartar-kaste. Väikesed kokad koorisid, hakkisid, frittisid, praadisid ja katsid laua. Koos sõpradega võeti ette kosutav lõuna, kui kõik valmistatu ka ära söödi. Mis seal salata lastele maitses. Ikkagi enda tehtud!

Retseptid:
Haugikotletid frititud kartuli ja bataadiga
500 g haugihakkliha; riivsai 3sl; hapukoor 3sl; 1 sibul; 0,5 fenkol; 1 muna; sool; pipar, tilli. Segada koostisosad kokku, vormida väikesed pätsid ja veeretada riivraias. Pannile ja nautima. Lisandiks bataadi ja karulifriikad ja tartar-kaste. Kaunistuseks hakitud tilli ja sindrunit.

Juustused kogrepallid
500 g kogrehakkliha; Riivsai 3 sl; Hapukoor 3 sl; Punane sibul; 1 muna; Sool; pipar; till. Segada koostisosad kokku ja vormida väikesed pallid, keskele asetada juustutükk. Veeretada riivsaias ja küpsetada kuumas fritüüris või potis.

Rohkem pilte galeriistlink opens on new page

Viimati muudetud 31.01.2022.