Koristame koos maailma puhtaks!

Loomise kuupäev 17.09.2020

Maailmakoristuspäev tuleb taas - 19.septembril vähemalt 180´s riigis.

Tegu on maailma ajaloo suurima kodanikualgatusega, mis on alguse saanud Eestist.Üheskoos sai eelmisel aastal toimuma midagi erakordset – 20 miljonit inimest 180 riigis tulid eestlaste üleskutsel kodudest välja ja koristasid maailma puhtamaks. Eestis osales ligi 29 tuhat inimest. Tänavu soovitakse Eestis tähelepanu pöörata eelkõige hajusalt paiknevale väikesele ja nähtamatule prügile. Kui vaatame hoolikalt ringi, siis leiame prügi mitte ainult loodusest, vaid kõikjalt enda ümber – suitsukonid, pudelikorgid, aga ka pakendid ja ühekordsed nõud. Kõik need asjad, mille asukoht on prügikastis, kuid ometi on nad jõudnud teeveerde, põõsa alla, ukse kõrvale. Väikeprügi on enamasti see, mida koristamise käigus kokku ei korjata – ometi on just väiksemõõtmeline prügi loomadele ja lindudele kõige ohtlikum!

https://www.maailmakoristus.ee/link opens on new page

Üleskutse on kõigile tulla 14. kuni 25. september välja ja märgata prügi linnaruumis ja looduses. Kuigi prügikogused on väikesed, on panus keskkonna puhastamisse suur.

Noarootsi Kooli õpilased ja õpetajad võtavad maailmakoristuspäevast osa 21.septembril.

Viimati muudetud 17.09.2020.