"Lood liigutavad"

Loomise kuupäev 31.05.2023

Eile toodi Noarootsi Kooli kohale päris festival – üle-eestiline jutuvestmisfestival Ööbikuööd. Läänemaal on festivali alateema „Lood liigutavad“. Festivali kohaletoojad Noarootsi olid Haapsalu lasteraamatukogu juhataja Jaanus Kõuts ning bibliograaf ja lastekirjanduse uurija Krista Kumberg.

Festivali suurem eesmärk on hoida elus sajandite pikkust jutuvestmisoskust. Kristal on suurepärane võime juttude vestmisega paeluda lapsi sedavõrd, et kõige rahutumadki jäävad tema jutustatud lugusid kuulama. Lapsed said muuseas ka teada, kuidas ööbik imelise lauluhääle sai.

Jaanus rääkis meile suvelugemisest ning huvilised said endale lugemise passid. Jaanus suutis meid veenda ka selles, et igaüks on suuteline lugu rääkima. Ta aitas laste kujutlusvõimel rännata ning lõbusate jututäringute abil valmisid laste lood.

Lood tõepoolest liigutavad, nad puudutavad kõikide meie hinge ja annavad meile hoopis uue suuna.

Topeltvahva oli see päev seetõttu, et meil olid külas Nõva Kooli lapsed ja õpetajad, kes said samuti osa kohtumisest Krista ja Jaanusega!

Suur-suur aitäh Jaanusele ja Kristale armsa ja väga vajaliku päeva eest.

#ööbikuöödlink opens on new page #haapsalulasteraamatukogulink opens on new page #jutuvestminelink opens on new page #suvelugeminelink opens on new page #nõvakoollink opens on new page

Viimati muudetud 31.05.2023.