Luciapäeva tähistamine

Loomise kuupäev 22.12.2022

Noarootsi Koolis on saanud pikaajaliseks traditsiooniks Luciapäeva tähistamine. See on päev, mida Eestis tähistatakse eeskätt just rannarootsi aladel, sh Noarootsis.

Vaatamata tõsisele lumetormile, mis räsis ka Noarootsit, oli 13. detsembril, Pürksi kultuurimaja täitunud valguse saadikute – küünlakrooni kandva ja valgesse riietatud Lucia ning tema saatjatega. Noarootsi Kool tähistas Luciapäeva imeilusa kontserdiga – kõlasid kaunid rootsikeelsed jõululaulud. Luciapäev tuletab meile meelde valguse võitu pimeduse üle ning see kontsert juhatas kenasti sisse ilusa jõuluaja. Niivõrd tore oli sellel kontserdil näha ka lapsevanemaid, kes olid laste laulurõõmust osa saamas.

Jõulumeeleolu loova Luciapäeva ettevalmistamisel juhendasid lapsi õpetajad Tiiu Tulvik, Danguole Tamberg ja Tiina Järv, suur aitäh teile!

Suur aitäh teile, armsad lapsed, et tõite meie hinge palju-palju soojust!

Fotod: Maie Arro

Rohkem meie tegemistest FB lehellink opens on new page
Luciapäeva pildid Galeriislink opens on new page

Viimati muudetud 22.12.2022.