Lugemise Klubi võtab üha hoogu

Loomise kuupäev 04.04.2022

Eelmisel nädalal olid lastel külas Lääne Maakonna Keskraamatukogu lasteosakonna juhataja Jaanus Kõuts ja bibliograaf Krista Kumberg.

Krista Kumberg jutustas lastele põnevalt ja mänguliselt tuntud illustraatori Ilon Wiklandi lugu. Vahvad kohvrid, mis Kristal olid kaasas, sisaldasid ilmatuma palju huvitavaid lugusid Ilonist ja tema illustreeritud raamatutest. Lapsed kuulasid jutte Ilon Wiklandi elust ja loomingust: tema lapsepõlvest Tallinnas ja Haapsalus, sõjaaegsest põgenemisest Rootsi ning koostööst lastekirjaniku Astrid Lindgreniga. Igas kohvris oli peidus kunstniku erineva eluetapiga seotud lugu. Lastele pakkusid palju elevust ehete ja kübara proovimine ning muidugi raamatute vaatamine.

Ühtlasi said sellest osa ka vanemate klasside õpilased, et hoida raamatuid au sees. Bibliograaf Krista Kumberg vestles äärmiselt kaasahaaravalt noortekirjandusest. Ta luges raamatutest katkeid ning tutvustas teoseid, mis näisid meie noori väga kõnetavat. Pärast Krista esinemist ja erinevate teoste tutvustamist tulid mitmed õpilased raamatutega lähemalt tutvuma. Loodetavasti süstis see päev noortesse suurema huvi raamatute vastu.

Me oleme siiralt tänulikud Lääne Maakonna Keskraamatukogu lasteosakonnale ning usume, et meie väga hea koostöö jätkub.
Suur-suur aitäh Kristale ja Jaanusele!

Viimati muudetud 04.04.2022.