"Erasmus+" õpiränne Rootsi

Loomise kuupäev 02.04.2024

Noarootsi Kooli õpetajad – Siiri, Lily, Kristiina, Tiina, Tiiu, Virge, Maire ja Piia – külastasid 18.-20. märtsil Erasmus+ projekti raames meie sõpruskooli Utsäljeskolan Rootsi pealinnas Stockholmis. Sealne koolipere võttis õpetajaid erakordselt soojalt vastu. Ka õpilased olid abivalmid, viisakad ja uudishimulikud. Meie sõpruskooli koolipere tegi kõik selleks, et külalised end koolimajas hästi tunneksid.

Meie õpetajad osalesid ainetundides ning kahe päeva jooksul kogeti palju põnevat, mida õpetajad plaanivad proovida ka Noarootsi Kooli tundides. Õpetajatele avaldas muljet sealsete õpetajate äärmiselt rahulik olek ja nende lihtsad, kuid väga efektiivsed meetodid õpilaste seas rahu ja korda hoida.

Õpetaja Kristiina oli meie koolis laserpingis valmistanud Rootsi koolile kingituseks kaaruspulgad. Nii tehtigi meie sõpruskooli 3. klassiga väike töötuba, kus Kristiina õpetas lastele kaaruspaelu punuma. Rootsi kooli tekstiiliõpetaja Wence sai omakorda suurt indu töötoast ning lubas, et korraldab kaaruspaela valmistamise töötoad ka teistele klassidele.

Sõpruskooli õpetajatega silmast silma kohtumine andis hea võimaluse arutada ka edasist koostööd. Nii tehti näiteks plaane kirjasõprade projekti edasi arendamiseks, õpilastele veebikohtumise korraldamiseks ja mõeldi üheskoos õpilaste õpirände teemal.

Fotod: Lily Pella, Kristiina Niibon, Maire Uusen, Piia Palge-Lepik

Jälgi meid ka FB lehellink opens on new page

#ErasmusPluslink opens on new page #utsäljeskolanlink opens on new page

Viimati muudetud 02.04.2024.