Noarootsi kihelkonna piparkoogimajad

Loomise kuupäev 04.12.2023

Jõuludeni on veel üle kolme nädala, kuid Haapsalus asuva Rannarootsi muuseumiga koostöös tegid Noarootsi Kooli õpilased juba terve rea piparkoogimaju. Seda ei tehtud aga niisama, vaid ettevõtmisel oli ka haridusajalooline mõte - see oli omamoodi austusavaldus Noarootsi kihelkonna koolihariduse ajaloole, mis algas aastal 1650 esimese sealse talurahvakooliga.

Lapsed kaunistasid piparkoogimaju süvenenult ja mõnusa hoolega. Vahva oli näha, kuivõrd hästi lapsed meeskonnas töötamisel ning üksteisega arvestamisel hakkama said.

Laste kätetööna valmis 15 kaunist piparkoogimaja, mis kõik esindavad Noarootsi piirkonna kunagisi ja praeguseid koole. Rannarootsi Muuseumi direktor Ülo Kalm andis lastele ka ülevaate selle kohta, millised koolid Noarootsis on olnud.

Piparkoogimaju saab Rannarootsi muuseumis uudistada 9. detsembrini, mil need rändavad edasi Noarootsi kooli.

Meil olid Rannarootsi Muuseumis tõeliselt vahvad ja sisukad päevad. Suur aitäh teile, Ülo, Lydia ja Anu, väärtuslike muuseumitundide eest!

Jälgi meid ka FB leheltlink opens on new page

www.err.ee.uudisedlink opens on new page

Viimati muudetud 04.12.2023.