Noarootsi Kooli jõulutegu

Loomise kuupäev 11.12.2023

Laupäeval oli Noarootsi Koollink opens on new pageis tõsiselt vilgas elu – teoks sai Noarootsi Kooli jõulutegulink opens on new page. See oli päev, mil koolimaja muutus mõnusaks jõulumaaks, kus oli avatud kohvik jõulu- ja rannarootsi hõrgutistega. Klassiruumid olid muudetud põnevateks töötubadeks: kaunistati piparkooke, maaliti ingleid, valmistati ehteid, mängiti KiVa ja VEPA mänge, tehti jõuluvorsti, sukelduti aarete jahti, mängiti spordisaalis ja õues, uisutati ja oli veel palju muud põnevat. Ja laat pakkus palju head ja hõrgutavat igale maitsele ja meelele. Huvilised said vaadata dokumentaalfilmi "Jäätee veerel". Ka lasteaed avas uksed mängutubadeks pisipõnnidele ja täiskasvanutelegi.

Rääkisime ka kooli ja rannarootslaste traditsioonidest - külas olid valgusetoojad Lucia ja tema saatjad. Avatud oli Rannarootsi Muuseumis meie laste kätetöödena valmistatud Noarootsi piparkoogikoolide näitus.

Otse loomulikult veetis meiega päeva Jõuluvana Allu, kes lisaks laste rõõmustamisele leidis jaksu osaleda töötubades, laadal ja kõikides muudes vahvates tegevustes.

Suured tänud kohalikele ettevõtjatele, kes avasid eile külalistele oma uksed: Noarootsi Lokaal, Marge Burx, NUCKÖ fashion, MTÜ Tervem Noarootsi õmblustöökoda.

Noarootsi Kooli jõulutegu ongi üks eriline sündmus. Suur väärtus eilse sündmuse puhul on aga see, et meie väga armsad lapsevanemad võtsid sündmuse korraldamise oma südameasjaks. Suur aitäh ja kummardus teile, kallid Eva Rahv, Andero Paalvelt ja Kädli Toomemägi tohutu entusiasmi, pühendumise ja korraldusse panustatud lugematute tundide eest!

Suur aitäh meie huvijuhile Maire Uusenile, kes sageli kuni hiliste õhtutundideni tegi sündmuseks ettevalmistusi. Suured tänud kohviku tiimile - Anu Aljaste ja Virge Võsu.

Suured tänud kõikidele töötubade läbiviijatele, laadalistele, sündmusesse panustajatele, kelle seas olid mitmed meie koolipere liikmed, õpetajad, lapsed ja lapsevanemad.

Suur aitäh sündmuse sponsoritele: Roosta Puhkekülalink opens on new page, Hapsal Dietrich, SoWoodlink opens on new page, Österby Sadamarestolink opens on new page, Krentu helkurid, Noarootsi Käsitöökodalink opens on new page,Otsapoisid OÜlink opens on new page, Linnamäe Lihatööstuslink opens on new page, Fridholmilink opens on new page, Sweet Helplink opens on new page, Noarootsi Poodlink opens on new page ja 31.10 Ehitus OÜ.

Ja väga-väga suured tänud kuuluvad teile, armsad külalised – just nimelt tänu teile ja koos teiega kujunes meie sündmusest Noarootsi Kooli jõulutegulink opens on new page üks väga eriline päev.

Fotod: Eva Rahv

"Lääne Elu" Noarootsi Kooli jõulutegu ulatus koolimajast kaugemalelink opens on new page

Viimati muudetud 11.12.2023.