Noarootsi õpilased õppisid Rannarootsi muuseumis jõulukrooni tegemist

Loomise kuupäev 09.12.2022

Koostöös Rannarootsi Muuseumiga jätkame projekti „Rannarootsi radadel“. Teisipäeval ja kolmapäeval olid meie kooli lapsed taas Rannarootsi Muuseumis. Seekord oldi muuseumis jõulumeeleolus ning toimusid jõulukroonide e. rookroonide meisterdamise töötoad. Oluline on teada, et rookroonide meisterdamise tõid Eestisse just rannarootslased.

Töötubades valmistati mitu rookrooni erinevas raskusastmes. Rookroonide õpetamisel oli meie lastele juhendajaks Urmas Veersalu Eesti Rahvakunsti ja Käsitöö Liidust. Urmas tegi oma esimesed rookroonid juba 11-aastaselt. Huvitav fakt on kindlasti seegi, et ta valmistas 2019. aastal maailma suurima rookrooni, mis kanti Guinnessi rekordite raamatusse.

Saime ka teada ühtteist põnevat rookroonidega seotud tavade ja uskumuste kohta. Nii näiteks teame me, et rookroonid on ühtlasi unenäopüüdjad, mida kasutatakse selleks, et püüda kinni kõik halvad unenäod ning et ainult head uned jõuaksid meie lasteni.

Nii mõneski meie lapses tekkis tõsine huvi rookroonide valmistamise vastu, ehk keegi neist purustab kunagi Urmase sooritatud rekordi. Rookroonide üheskoos meisterdamine on vägagi nauditav tegevus ning need päevad tõi lastes välja suurepärase meeskonnatöö oskuse.

Noarootsi Kooli lapsed meisterdasid kahe päeva jooksul neli kaunist jõulukrooni, mis lähiajal hakkavad kaunistama Noarootsi Kooli ruume.

Suur aitäh Urmasele ja Rannarootsi Muuseumi rahvale ülipõneva ja tegusate päevade eest!

Veelkord suur-suur aitäh Ülo Kalm, Lydia Kalda ja Anu Raagmaa – tänu teile on meie teadmised rannarootsi kultuuripärandi kohta veidi rohkem avardunud.

Me oleme siiralt tänulikud ka Noarootsi Jahimeeste Seltsile, kes meie projekti toetavad!

Väike telekajastus Noarootsi Kooli laste jõulukroonide meisterdamise töötubadest Rannarootsi Muuseumislink opens on new page

Rohkem pilte Galeriislink opens on new page

Jälgi meie tegemisi FB-leheltlink opens on new page

Viimati muudetud 09.12.2022.