Peakokad kooli

Loomise kuupäev 15.11.2022

Noarootsi Kooli 6.-9. klassi õpilased osalesid täna Eesti Peakokkade Ühenduse ja Maaeluministeeriumi koostöös sündinud projektis "Peakokad koolis". Projekti eesmärgiks on õpetada lastele toiduvalmistamiseks vajalikke töövõtteid ning kasutama erinevaid köögitehnikaid.

Meie lastega kokkas Noarootsi Lokaali õdusas köögis lokaali peakokk Kerlin Ledis. Kerlini juhendamisel valmis laste käte all toekas õhtusöök: soe köögiviljasalat kanavarrastega, lahtine kalapirukas ja desserdiks ahjuõun. Tänane kokkamine tõi välja nii mõneski meie lapses suurema huvi kokakunsti peensuste vastu. Näib, et sarnaseid kokanduse kursuseid tasub veelgi korraldada.
Meie oleme ülimalt tänulikud Kerlinile ning Noarootsi Lokaali omanikele Ebekaile ja Ringole (kes on ka meie koolipere liikmed) tänase maitseid täis kokanduse kursuse eest. Suur-suur aitäh!

Fotod: Maire Uusen

Viimati muudetud 15.11.2022.