Rannarootsi kultuuripärandi radadel

Loomise kuupäev 17.02.2022

Eile olid meie kooli õpetajad külas Rannarootsi Muuseumis. Võiks öelda, et oli lausa muuseumi õppepäev kuhu olid lõimitud ajalugu, muusikaõpetus, kunst ja käsitöö. Meil olid suurepärased õpetajad: Ülo Kalm, Lydia Kalda, Jorma Friberg ja neljapäevamemmed.

Kõik see põnevus saab olema kordades suurem laste jaoks alates uuest õppeaastast, mil meie koolis saab alguse rannarootsi kultuuripärandi õpe ja selle edendamine. See kõik saab teoks tänu äärmiselt meeldivale koostööle Rannarootsi Muuseumiga.  Rannarootsi kultuuripärandi õpetamise ja edendamise eesmärgiks on kodukoha keele ja kultuuri säilitamine ning Noarootsi kultuuriruumi paigutuva minapildi kujunemine. Rannarootsi kultuuripärandi õpetust viiakse läbi nii muuseumi töötubades kui ka läbiva teemana ainete õpetamisel (ajalugu, loodusõpetus, muusikaõpetus, käsitöö jt).

Viimati muudetud 17.02.2022.